Oferta Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług dla studentów i absolwentów GWSH
Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza studentów oraz absolwentów Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej do udziału w projekcie.
Myślisz o założeniu własnej firmy? Jesteś przedsiębiorcą poszukującym możliwości uzyskania wsparcia finansowego, które pozwoliłoby rozwinąć skrzydła Twojej firmie? Jeśli tak, to zapraszamy do skorzystania z nowego wachlarza usług Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług w Sopocie prowadzonego przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” z Gdańska. Usługi zostały dostosowane do potrzeb zarówno przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swojej firmy, jak i osób dopiero planujących założenie działalności gospodarczej.
Bezpłatne usługi informacyjne świadczone podczas planowanego dyżuru Punktu Konsultacyjnego w siedzibie Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej
Oferujemy bezpłatne usługi informacyjne związane z różnymi aspektami prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo jako nowość do oferty PK KSU wprowadzono dwa rodzaje usług doradczych, a także usługę informacyjną Opieka nad klientem.
1. Usługi informacyjne, podczas których klienci mogą otrzymać od konsultanta informacje na temat wszelkich aspektów związanych z:
- podejmowaniem, wykonywaniem oraz rezygnacją z prowadzenia działalności gospodarczej (w tym wykorzystanie narzędzi informatycznych),
- możliwościami uzyskania finansowania działalności z różnych źródeł,
- zarządzaniem w działalności gospodarczej (np. systemy jakości),
- usługami specjalistycznymi (np. dofinansowane szkolenia).
2. Usługi informacyjne Opieki nad klientem skierowane są do klientów, którzy chcą skorzystać ze specjalistycznych usług świadczonych przez instytucje otoczenia biznesu, mających na celu wsparcie prowadzenia działalności gospodarczej. Usługi specjalistyczne to m.in.: usługi Funduszy Pożyczkowych i Funduszy Poręczeń Kredytowych, doradztwo w optymalizacji kosztów, doradztwo i szkolenia w zakresie ochrony środowiska. W ramach usługi klient może skorzystać:
- ze wsparcia przy wyborze usługodawcy usługi specjalistycznej oraz rozpoczęciu z nim współpracy,
- ze wsparcia przy podpisywaniu umowy na realizację wybranej usługi specjalistycznej,
- z pomocy konsultanta w trakcie korzystania z usługi specjalistycznej.
Częściowo odpłatne usługi doradcze świadczone w Punkcie Konsultacyjnym w Sopocie lub po wcześniejszym ustaleniu w siedzibie Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej
Usługi doradcze są dla klientów częściowo odpłatne – klient płaci 10 zł brutto za godzinę doradztwa, czyli 10% wartości usługi, natomiast pozostałe 90% wartości usługi jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Usługi doradcze obejmują:
1. Usługę doradczą asysty w rozpoczynaniu działalności gospodarczej skierowaną do klientów, którzy są gotowi i zdecydowani na założenie własnej działalności gospodarczej. W ramach usługi przyszły przedsiębiorca może skorzystać z doradztwa w zakresie:
- wyboru profilu planowanej działalności,
- analizy SWOT planowanej działalności (mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia),
- analizy źródeł finansowania działalności,
- przygotowania biznesplanu,
- wyboru formy organizacyjno-prawnej prowadzenia działalności (np. spółka, działalność jednoosobowa),
- przygotowania dokumentów niezbędnych do rejestracji działalności gospodarczej oraz pomocy w rejestracji w bazie CEIDG.
2. Usługę doradczą asysty w prowadzeniu działalności gospodarczej skierowaną do klientów, którzy prowadzą już działalność gospodarczą. W ramach usługi przedsiębiorca może skorzystać z doradztwa w zakresie:
- spełniania wymogów formalnoprawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej (np. składanie dokumentów do ZUS i US),
- marketingu przedsiębiorstwa (np. konsultacje w zakresie przygotowania strategii marketingowej, analizy SWOT),
- organizacji przedsiębiorstwa (np. zarządzanie czasem, dobór personelu, podział obowiązków i odpowiedzialności),
- finansów przedsiębiorstwa (np. konsultacje w opracowaniu kosztorysu przedsięwzięcia, konsultacje w zakresie zasad i potencjalnych korzyści z pozyskiwania różnych źródeł finansowania działalności).
Wszystkie wymienione usługi świadczone będą w marcu 2013 roku (w dni powszednie).
Zasady rekrutacji do projektu:
Studenci oraz absolwenci GWSH chcący skorzystać z powyższych usług proszeni są o przesłanie zgłoszenia na adres e – mail Biura Karier Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej (biurokarier@gwsh.gda.pl). W treści maila należy podać imię, nazwisko, numer albumu oraz wskazać zakres usług, z którego planuje się skorzystać.
Elektroniczna rekrutacja do projektu trwa do 28 lutego 2013 roku.
Plik do pobrania: Oferta PK dla GWSH