Działalność Studenckiego Koła Pedagogów w sem. letnim roku akademickiego 2013/2014
Sprawozdanie z działalności koła naukowego.
Działalność koła w semestrze letnim roku akademickiego 2013/2014:
1. Marzec 2014 r. – pierwsze spotkanie w semestrze letnim, w trakcie którego nastąpiło podsumowanie działalności koła w semestrze zimowym oraz dyskutowano na temat proponowanych działań w nowym semestrze.
2. 16 marca 2014 r. – spotkanie informacyjne: omówiono organizację wyjazdu do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Sławnie oraz plan uczestnictwa w zajęciach dydaktyczno-rewalidacyjnych.
3. 20 marca 2014 r. – wyjazd do SOSW w Sławnie, którego celem było poznanie istoty, struktury i metod pracy dydaktyczno-wychowawczo-rewalidacyjnej z uczniami niesłyszącymi, słabo słyszącymi oraz z niepełnosprawnością sprzężoną. Członkowie koła wzięli również udział w zajęciach dydaktyczno-wychowawczo-rewalidacyjnych (przedszkola, szkoły podstawowej oraz szkoły zawodowej, mieli także okazję poznać możliwości i ograniczenia w komunikowaniu się z osobą niesłyszącą).
4. 27 kwietnia 2014 r. – spotkanie organizacyjne związane z udziałem członków koła w zajęciach w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koszalinie.
5. 7 maja 2014 r. – udział w zajęciach dydaktyczno-wychowawczo-rewalidacyjnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koszalinie, w trakcie którego poznali metody pracy w zakresie wczesnego wspomagania dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnością sprzężoną. Uczestnicy poznali również metody współpracy SOSW z rodzicami dziecka z niepełnosprawnością intelektualną.
6. 17 maja 2014 r. – spotkanie organizacyjne związane z udziałem w konferencji naukowej w Gdańsku w dniu 23 maja 2014 r.
7. 23 maja 2014 r. – członkowie koła wzięli udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej zorganizowanej przez Uniwersytet Gdański „Edukacja wobec ekonomii wykluczenia”.
8. Czerwiec 2014 r. – przeprowadzenie wśród studentów GWSH Filia w Koszalinie zbiórki odzieży i zabawek na rzecz Domu Samotnej Matki w Koszalinie.
Władze koła:
Opiekun naukowy: dr Genowefa Hewelt
Przewodnicząca: Monika Chojnacka