Warsztaty „Zabawy integracyjne, czyli jak stworzyć dobry klimat w klasie i grupie” – 6 kwietnia 2019 roku
Wstęp wolny! Zapraszamy studentów, absolwentów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców, psychologów, rodziców i innych zainteresowanych.
Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna wraz z Kołem Naukowym Młodych Pedagogów zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. „Zabawy integracyjne, czyli jak stworzyć dobry klimat w klasie i grupie”, które odbędą się w sobotę 6 kwietnia 2019 roku w godz. 10.00 – 12.00 w budynku dydaktycznym przy ul. Sobieskiego 90 w Gdańsku (sala 11).
Plan warsztatów:
1. Integrowanie grupy – dlaczego jest tak ważne z punktu widzenia nauczyciela oraz uczniów
– Krótkie wprowadzenie do tematyki
– Integracja grupy – korzyści dla uczniów
– Integracja grupy – korzyści dla nauczyciela
2. Metody integrowania grup przedszkolnych, wczesnoszkolnych oraz starszej młodzieży
– Przegląd metod odpowiednich dla wybranej grupy wiekowej
– Przykładowe scenariusze zajęć
3. Gry i zabawy integracyjne z Uczestnikami warsztatów
– Zabawy z chustą animacyjną
– Zabawy ruchowe jako czynniki spajające grupę
– Gry integracyjne
Warsztaty poprowadzi Alicja Słomion – absolwentka Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Ukończyła pedagogiczne studia licencjackie z Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz studia II stopnia na specjalności Pedagogika szkolna z socjoterapią i terapią pedagogiczną. Brała udział w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach, ukończyła między innymi „Szkolenie I stopnia dla specjalistów: Pomoc psychologiczna dziecku z mutyzmem wybiórczym i jego rodzinie”. Pracę w edukacji rozpoczęła od świetlicy szkolnej, obecnie pracuje jako nauczyciel edukacji przedszkolnej w Szkole Podstawowej Nr 39 w Gdańsku. W pracy aktywnie wykorzystuje metodę Oceniania Kształtującego oraz wykorzystując „OK zeszyt”, kieruje się myślą „dobry klimat w klasie = efektywne nauczanie”.
Warsztatom asystować będą:
Justyna Konczewska – absolwentka Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Ukończyła Pedagogikę resocjalizacyjną z elementami profilaktyki i opieki oraz Pedagogikę szkolną z socjoterapią i terapią pedagogiczną. Jest słuchaczką studiów podyplomowych z zakresu Pedagogiki specjalnej i Przewodniczącą Koła Naukowego Młodych Pedagogów działającego przy GWSH. Jest laureatką Edycji Akademickiej Konkursu „Sapere Aude – miej odwagę być mądrym”, wyróżnioną ponadto nagrodą specjalną Rzecznika Praw Dziecka. Pracuje jako nauczyciel/pedagog w Przedszkolu Integracyjnym Dobry Start.
Magdalena Reglińska – absolwentka Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Ukończyła Edukację wczesnoszkolną i przedszkolną z kształceniem integracyjnym oraz Pedagogikę szkolną z socjoterapią i terapią pedagogiczną. Jest słuchaczką studiów podyplomowych z zakresu Pedagogiki specjalnej i Członkinią Koła Naukowego Młodych Pedagogów. Posiada dyplom opiekuna dziecięcego oraz doświadczenie w pracy w przedszkolu. Wychowuje trójkę dzieci.
Liczba miejsc na warsztaty ograniczona!
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy on-line trwają do 2 kwietnia 2019 roku. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: m.gwizdalska@gwsh.gda.pl, podając tytuł warsztatów oraz swoje imię i nazwisko. Prosimy również o zamieszczenie w treści e-maila zgłoszeniowego klauzuli RODO dostępnej w załączniku. Każdy z biorących udział w warsztatach otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.
Koordynator wydarzenia z ramienia GWSH: Małgorzata Gwizdalska, Biuro Karier GWSH
tel.: 600 327 981
e-mail: m.gwizdalska@gwsh.gda.pl