Jubileuszowa X Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie na Pomorzu – wygraj darmowe studia w GWSH!
Ruszyły zapisy na X Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie na Pomorzu.
Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna oraz Straż Miejska w Gdańsku wspólnie zapraszają na jubileuszową X edycję Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie na Pomorzu.
Pierwsza edycja Olimpiady wystartowała w 2007 roku pod hasłem „Bezpieczny Gdańsk”. Zgłosiło się do niej 118 uczniów z Gdańska. W finale startowało 15. W ostatnich edycjach Olimpiady liczba uczestników sięgała blisko 1000 uczniów z kilkunastu gmin województwa pomorskiego. Do IX Finału w Kościerzynie zakwalifikowała się rekordowa liczba 29 uczniów. Podobnej frekwencji należy spodziewać się w tym roku. Gospodarzem X edycji Olimpiady ponownie będzie Miasto Gdańsk, a Finał odbędzie się 16 marca 2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności.
Do jubileuszowej edycji konkursu pod hasłem „Ja Strażnik ...” mogą zgłaszać się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z dziewięciu miast województwa pomorskiego: Gdańska, Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa.
Zwycięzca konkursu otrzyma darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Wszyscy finaliści otrzymają również nagrody rzeczowe (m.in. laptopy, tablety, smartfony, czytniki e-book, rowery, kursy prawa jazdy, aparaty fotograficzne). Szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę Olimpiady, otrzyma zaproszenie na darmowe studia podyplomowe w GWSH.
Zgłoszenia szkół będą przyjmowane do 25 listopada 2016 roku. Przedstawiciel szkoły, której uczniowie chcą wziąć udział w X Olimpiadzie, powinien wypełnić i podpisać Kartę Zgłoszenia (załącznik nr 1 do Regulaminu), a następnie przesłać faksem na numer 58 346 28 11, drogą elektroniczną (adres: r.kacprzak@sm.gda.pl) lub dostarczyć osobiście do Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku przy ul. Elbląskiej 54/60.
W ramach pierwszego i drugiego etapu konkursu sprawdzona zostanie wiedza uczniów ze znajomości zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Konkurs składa się z trzech etapów. W ramach I etapu (3 stycznia 2017 roku) biorący udział w konkursie rozwiążą test jednokrotnego wyboru. Test w II etapie (1 lutego 2017 roku) będzie zawierał pytania otwarte i wielokrotnego wyboru.
Na prezentację finałową (16 marca 2017 roku) każdy uczestnik III etapu Olimpiady musi przygotować autorski projekt polegający na zdiagnozowaniu najistotniejszych problemów porządkowych w swoim mieście (swojej gminie) i zaproponowaniu ciekawych rozwiązań tych problemów z punktu widzenia straży miejskiej/gminnej. Komisja konkursowa oceni między innymi wartość merytoryczną pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność prezentowania projektu.
Organizatorami Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna.
Partnerzy: Urząd Miejski w Gdańsku (Wydział Rozwoju Społecznego) oraz dziewięć straży miejskich z pomorskich miast, które uczestniczą w konkursie.
Ważne terminy:
– 25 listopada 2016 roku – termin nadsyłania zgłoszeń przez szkoły
– 3 stycznia 2017 roku – I etap Olimpiady
– 1 lutego 2017 roku – II etap Olimpiady
– 28 lutego 2017 roku – termin dostarczenia autorskich projektów przez finalistów, zakwalifikowanych do ostatniego etapu Olimpiady
– 16 marca 2017 roku – Finał X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie (Gdańsk, ECS)
W przypadku pytań i wątpliwości należy kontaktować się z koordynatorem X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod numerem telefonu 58 301 30 11 wew. 114.
Dokumenty do pobrania: Regulamin X Olimpiady, Karta zgłoszenia, Protokół uczestnictwa, Oświadczenie