Warsztaty „Kryzys w szkole – aspekt prawny i komunikacyjny pracy nauczyciela” – 29 lutego 2020 roku
Wstęp wolny! Zapraszamy studentów, absolwentów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców, psychologów, rodziców i innych zainteresowanych.
Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Pomorskie Szkoły Rzemiosł oraz Projekt Dobrej Komunikacji zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. „Kryzys w szkole – aspekt prawny i komunikacyjny pracy nauczyciela”, które odbędą się w sobotę 29 lutego 2020 roku w godz. 10.00 – 13.00 w budynku dydaktycznym przy ul. Sobieskiego 90 w Gdańsku (sala 11).
Krytyczne podejście do aspołecznych zachowań dzieci w wieku szkolnym to powszechne stanowisko wielu osób zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży. Sytuacje konfliktowe, zdarzające się już na etapie szkoły podstawowej, stwarzają problemy nie tylko osobie prowadzącej zajęcia czy wychowawcy, ale także wszystkim współuczestniczącym w życiu szkolnym. Strach, niepewność, obawy przed kolejnym konfliktem to uczucia towarzyszące w każdym dniu w szkole. Samonapędzająca się machina, jaką jest unikanie i brak rozwiązania problemu, działa w dłuższej perspektywie na niekorzyść. Konflikty same nie rozwiążą się, nikt nagle nie sprawi, że sytuacje trudne znikną. Wiedza prawna oraz znajomość technik komunikacji to podstawowe narzędzia, którymi powinien posługiwać się nauczyciel.
Warsztaty wyposażą uczestników w podstawowe i najważniejsze informacje z zakresu:
- przepisów prawnych dotyczących obowiązków oraz ochrony nauczyciela,
- procedur stosowanych w przypadkach kryzysowych,
- technik komunikacji w sytuacjach kryzysowych (jak rozmawiać, aby nie zaogniać/nie powodować konfliktu).
Chcesz znać swoje prawa i obowiązki oraz wiedzieć, jak komunikować się synergicznie? Te warsztaty są dla Ciebie.
Warsztaty poprowadzi Patrycja Leciej-Andrzejczak.
Patrycja Leciej-Andrzejczak – prawnik, etyk, specjalista ds. kształtowania wizerunku i komunikacji. Prowadzi zajęcia Brain Gym®. Jest autorką kursów motywowania dzieci w Stacji Rodzic (wydawnictwo Operon), współtwórcą Niepublicznego Przedszkola Kreatywnego Sorbonka, współautorką Projektu Dobrej Komunikacji – mediacje rówieśnicze w przedszkolu, autorką projektu Kreatywny Przedszkolak. Współorganizowała wraz z Navigo – Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną pierwszą na terenie północnej Polski konferencję Innowacyjna Edukacja, będącą przestrzenią do spotkania nurtów alternatywnej edukacji oraz dyskusji nad przyszłością edukacji i bezpieczeństwa w szkole.
Projekt Dobrej Komunikacji powstał z myślą o propagowaniu dobrych praktyk w edukacji, które zmierzają w kierunku kształtowania dobrych relacji zarówno pomiędzy dziećmi, jak i w gronie szkolnym oraz domowym. Projekt obejmuje kształtowanie relacji, naukę prawidłowej komunikacji, a także sposoby rozwiązywania konfliktów poprzez mediacje rówieśnicze. Dzięki dobrej komunikacji nauka przebiega w warunkach dobrej i twórczej atmosfery, współpracy oraz zrozumienia dla innych.
Liczba miejsc na warsztaty ograniczona!
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy on-line trwają do 25 lutego 2020 roku. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: m.gwizdalska@gwsh.gda.pl, podając tytuł warsztatów oraz swoje imię i nazwisko. Prosimy również o zamieszczenie w treści e-maila zgłoszeniowego klauzuli RODO dostępnej w załączniku. Każdy z biorących udział w warsztatach otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.
Koordynator wydarzenia z ramienia GWSH: Małgorzata Gwizdalska, Biuro Karier GWSH
tel.: 600 327 981
e-mail: m.gwizdalska@gwsh.gda.pl