Program bezpłatnych sobotnich warsztatów – wstęp wolny!
Targi Pracy i Edukacji GWSH – 11 kwietnia 2015 roku.
Szczegółowy program warsztatów
Obowiązują zapisy on-line!
10.00 – 14.00, sala konferencyjna
- „Jak świadomie i efektywnie budować swój wizerunek i poruszać się po rynku pracy?” – Baculus
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z obecną sytuacją na rynku pracy, wymogami pracodawców wobec potencjalnych pracowników, będą mieli możliwość zebrania wiedzy o swoich kompetencjach i mocnych stronach. Warsztaty mają na celu wprowadzenie zmian w sposobie zarządzania własną karierą oraz przygotowanie uczestników do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą.
___________________
10.00 – 11.45, sala 108
- „Coaching – jak skutecznie prowadzić sesje coachingowe” – CCUSA
Jak formułować cele w życiu? Dlaczego nie osiągasz tego, co sobie postanawiasz? Gdzie szukać wskazówek, jak żyć? Co powoduje, że „nie ogarniasz”? Jakie są zalety coachingu? Podczas warsztatów dowiesz się, jak łatwo przy niskim nakładzie środków możesz ulepszyć swoje życie i stargetować karierę. Tak, Ty, ponieważ wskazówki są uniwersalne dla każdego.
10.00 – 11.45, sala 109
- „Motywacja – jak ją wyzwolić – młodzież z trudnych środowisk” – Caritas Archidiecezji Gdańskiej
Podczas warsztatów odpowiemy na pytanie, jak motywować trudnych uczniów do współpracy z nauczycielami, jak tworzyć warunki sprzyjające wyzwalaniu motywacji u młodzieży z trudnych środowisk. Omówimy zagadnienie treningu społeczno-zawodowego jako alternatywy dla młodych ludzi wykluczonych społecznie. Przedstawimy przykłady różnorodnych form pracy nad budowaniem motywacji do zmiany (tworzenie alternatywy wobec zachowań agresywnych oraz używania substancji psychoaktywnych). Tematyką warsztatów będzie także motywacja do bycia dobrym i skutecznym wychowawcą młodzieży.
10.00 – 11.45, sala 115
- „CV w krainie mitów” – Let’s Deliver
Podczas warsztatów dowiesz się, w jaki sposób stworzyć nietuzinkowe, skuteczne dokumenty aplikacyjne oraz na co zwraca uwagę rekruter, oceniając Twoją kandydaturę. Dowiesz się także, jak unikać powszechnych błędów. Otrzymasz konkretne narzędzia, które będziesz mógł wykorzystywać w przyszłości (m.in. edytowalny szablon). Przeanalizujesz własne doświadczenie i otrzymasz pomoc w określeniu następnego kroku w swoim zawodowym rozwoju. Poznasz sprawdzone metody, umożliwiające efektywne poszukiwanie miejsca dla siebie na rynku pracy.
10.00 – 11.45, sala 116
- „Wolontariat – nie taki diabeł straszny. Fundacja Mam Marzenie od kuchni” – Fundacja Mam Marzenie
Fundacja Mam Marzenie zajmuje się realizacją marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Poprzez swoją działalność i spełnianie marzeń dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwalają choćby na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wnosi w ich życie radość, siłę do walki z chorobą oraz nadzieję na przyszłość. Dzięki pomocy wielu wspaniałych ludzi udało nam się spełnić ponad 5800 marzeń chorych dzieci z całej Polski. Podczas warsztatów przedstawimy działalność fundacji od kuchni – kto w niej działa, jak i na jakich zasadach, dla kogo działamy oraz kto i jak korzysta z naszej działalności. Powiemy rółwnież, jak zdobywamy fundusze i jak je rozdzielamy, a także w jaki sposób organizujemy eventy i zbiórki na rzecz naszych podopiecznych. Zaprezentujemy działalność naszych wolontariuszy, opowiemy, jak do nas trafiają i z jaką satysfakcją pracują.
___________________
12.00 – 13.45, sala 108
- „Jak założyć klub dziecięcy? Faza planowania, realizacji i prowadzenia działalności. Jak pozyskać dotację?” – Ene Due Rabe
Klub dziecięcy jako droga do Twojego sukcesu zawodowego – warsztaty dedykowane są dla pedagogów, którzy czują, że praca we własnej firmie da im poczucie szczęścia i spełnienia zawodowego. Zapraszamy osoby, które widzą swój potencjał w opiece, wychowaniu i edukacji małych dzieci. Na warsztatach, oprócz wiedzy, podzielimy się entuzjazmem i siłą do podejmowania codziennych wyzwań. Jako bonus wybrani uczestnicy warsztatów otrzymają wsparcie merytoryczne i coachingowe w pierwszej fazie prowadzenia działalności.
Obszary wiedzy:
1. Jak założyć klub dziecięcy? Faza planowania (koszty, marketing, pozyskiwanie klientów), realizacji i prowadzenia działalności.
2. Jak pozyskać dotację i jak przetrwać na rynku.
12.00 – 13.45, sala 109
- „Bezpieczna praca za granicą” – Aterima Med
Warsztaty „Bezpieczna praca za granicą” to źródło wiedzy o tym, jak dobrze przygotować się do bezpiecznego wyjazdu zarobkowego za granicę. Przedstawiciele Aterima Med objaśnią, jak szukać pracy poza Polską, by nie paść ofiarą oszustów i nieuczciwych firm obiecujących łatwą i dobrze płatną pracę. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się również, o jakie dokumenty niezbędne do podjęcia legalnej pracy za granicą zadbać oraz jakich innych formalności dopilnować, aby być spokojnym o swoje bezpieczeństwo, poruszając się po rynku pracy za granicą. Słuchacze zyskają też informacje, jak postępować w razie ewentualnych kłopotów już po wyjeździe.
12.00 – 13.45, sala 115
- „OUT OF CONTROL, czyli jak stworzyć marketing firmy i nie zwariować” – Let’s Deliver
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak przebiegają pierwsze miesiące tworzenia marketingu (działu, marki i koncepcji) w młodej firmie na podstawie case study firmy Let’s Deliver. Odpowiemy na pytania: od czego zacząć, jak planować, jaki zespół jest potrzebny oraz jak się pracuje z briefem oraz zewnętrznymi agencjami. Udzielimy również odpowiedzi na pytanie, jakie są różnice pomiędzy działem marketingu a agencją reklamową. Studenci przygotują w ramach warsztatów wstępny harmonogram i ACTION PLAN działań potrzebny do wdrożenia kampanii oraz działań brandingowych i wizerunkowych.
12.00 – 13.45, sala 116
- „Wyróżnij się, czyli start na rynku pracy z amerykańskim wpisem w CV” – IECenter Podróże Nauka
Odkryj nowe możliwości, aby start na polskim rynku pracy zakończył się powodzeniem. Wykorzystaj studenckie wakacje na zdobycie doświadczenia zawodowego w Stanach Zjednoczonych. Podczas warsztatów porozmawiamy, czy ta oferta jest dla Ciebie, co musisz z siebie dać, a co otrzymasz w zamian. Popracujemy nad Twoim CV, aby stało się amerykańskim RESUME. Dowiesz się więcej o stereotypach, pracodawcach i praktycznych uwagach, jak przygotować się do wyjazdu i efektywnie wykorzystać czas w USA.
Liczba miejsc na warsztaty ograniczona!
Zapisy on-line trwają do 8 kwietnia 2015 roku. Aby uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, wyślij zgłoszenie na adres: targipracy@gwsh.gda.pl, podając tytuł/y warsztatów oraz swoje imię i nazwisko. Każdy z biorących udział w warsztatach otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.
Koordynator Targów: Małgorzata Gwizdalska, Biuro Karier GWSH
ul. Biskupia 24B, 80-875 Gdańsk
tel.: 600 327 981
e-mail: targipracy@gwsh.gda.pl
Patronat medialny: