Relacja z Targów Pracy i Edukacji GWSH
Targi odbyły się 4 kwietnia 2014 roku.
Studenci GWSH i innych uczelni, absolwenci oraz młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy odwiedzili Targi Pracy i Edukacji GWSH, aby poszukiwać możliwości rozwoju zawodowego. Podczas Targów oprócz prezentacji ofert pracy, staży, praktyk i wolontariatu na stoiskach kilkudziesięciu pracodawców, odbywały się również bezpłatne warsztaty, korzystano z usług doradców zawodowych, diagnozowano preferencje zawodowe oraz uzyskiwano pomoc w wyborze i znalezieniu odpowiedniej oferty szkoleniowo-edukacyjnej. Zaprezentowano także specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie dla osób z dysfunkcją wzroku.
Podczas Targów przedstawiono również najnowszą ofertę edukacyjną Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
Największym atutem Targów, zdaniem odwiedzających, była możliwość pogłębienia zainteresowań na licznych warsztatach otwartych.
Targi w opiniach odwiedzających:
– Przyszłam z przyjemnością, ponieważ na co dzień korzystam z wielu zajęć dodatkowych proponowanych przez GWSH. Zbyt duża ilość spotkań i warsztatów w tak krótkim czasie spowodowała, że nie mogliśmy skorzystać ze wszystkich interesujących nas wydarzeń. Dlatego mam nadzieję, że z reszty propozycji skorzystam na Uczelni w przyszłości – mówiła jedna ze studentek GWSH.
– Jesteśmy w Gdańsku od kilku dni. Przyjechaliśmy z innego województwa. Szukamy możliwości pozostania w Trójmieście na dłużej. Mamy nadzieję, że udział w Targach i różnorodne oferty firm i instytucji nam w tym pomogą – opowiadało dwóch młodych ludzi z Lidzbarka Warmińskiego.
– Warsztaty ze śmiechoterapii były świetnie prowadzone. To naprawdę doskonała zabawa i inspiracja do jeszcze ciekawszej pracy z dziećmi. Od razu zapisałam się na kolejny kwietniowy termin warsztatów dla studentów GWSH, ponieważ zastanawiam się nad możliwością zostania wolontariuszką – mówiła studentka Pedagogiki.
– Obecnie studiuję chemię. Zainteresowały mnie warsztaty dotyczące innowacji w edukacji, bo sam poważnie zastanawiam się nad rozwojem wizji prowadzenia edukacji domowej młodzieży z tego przedmiotu – uczestnik warsztatów Akademii Dobrej Edukacji w Gdańsku.
– Taka symulacja prawdziwej rozmowy o pracę z osobą, która wskazywała moje błędy popełniane podczas procesu komunikacji, to na pewno spory atut. Myślę, że będę teraz dużo bardziej świadoma swoich zalet – z opinii uczestników warsztatów prowadzonych przez Karczewski Doradztwo Personalne.